Руїни костелу й бункер: на Тернопільщині хочуть облаштувати туристичний хаб

На Тернопільщині планують створити туристичний хаб, який об’єднає привабливі для мандрівників об’єкти Залозецької ОТГ.

Таке рішення було ухвалено під час робочої поїздки представників Управління туризму Тернопільської ОДА до селища Залізці Зборівського району, передає фейсбук-сторінка "Тернопільщина туристична".

 

Серед туристично привабливих об'єктів селища – руїни замку ХVI ст., костелу святого Антонія XVI- XVII ст., пам'ятка історії та військової архітектури – бункер часів Першої світової війни, пам'ятка монументального мистецтва – скульптура святого Роха 1795 року.

Як зазначили в Управлінні туризму Тернопільської ОДА, більшість з цих об'єктів потребують негайного втручання задля їхнього збереження.

Тож після ознайомлення з локаціями було узгоджено позицію підготовки проєкту "Туристичного хабу" на подання для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Це, переконані в облдержадміністрації та селищній раді, дасть змогу створити нові заклади туристичної інфраструктури.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.