Фонд «Героїка» підписав Меморандум про співпрацю та координацію зусиль із Укрдержархівом

Проєкт «Імена самостійної України» виходить на новий рівень роботи

Очільник Укрдержархіву Анатолій Хромов та голова правління Благодійної організації "Благодійний фонд "Героїка" Павло Подобєд скріпили своїми підписами Меморандум про співпрацю та координацію зусиль, спрямованих на втілення нового проєкту, що базується на принципах взаємності та партнерства, відповідно до національного законодавства у сфері архівної справи та доступу до інформації.

Йдеться про виявлення і копіювання архівних документів та матеріалів, що зберігаються в державних архівах і можуть бути використані у наповненні інтернет-порталу "Імена самостійної України", присвяченого учасникам українського визвольного руху.

Меморандум також передбачає сприяння Укрдержархівом організації роботи представників Благодійного фонду в читальних залах державних архівів, надання їм допомоги в ознайомленні з архівними документами та матеріалами, що стосуються вояків українських військових формувань 1917–1924 рр. (Військ Центральної Ради, Армії Української Держави, Галицької армії, Армії Української Народної Республіки), та їх копіюванні.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.