У Румунії знайшли вкрадені з Британії перші видання Галілея та Ньютона

Близько 200 цінних старовинних книг вартістю в 3,2 мільйона доларів, які були вкрадені зі складу в Лондоні, виявили під підлогою будинку в одному з румунських сіл.

Про це повідомляє BBC.

 
Фото: METROPOLITAN POLICE

Партію викрадених раритетів було знайдено поліцейськими під час обшуку в одному з сільських будинків у повіті Нямц на північному сході Румунії цієї середи, 16 вересня.

Серед виявлених стародруків є зокрема перші видання Галілея та Ньютона.

Зазначається, що колекція книг були викрадена злодіями в січні 2017 року: злочинці прорізали отвори в даху сховища неподалік лондонського аеропорту Хітроу та проникли всередину. Скандальна крадіжка сталася перед тим, як книги мали були перевезені на спеціальний аукціон до США.

Крадії були ідентифіковані як члени румунського кримінального угруповання. Ця банда відповідальна за серію високовартісних крадіжок на території Об'єднаного Королівства.

Виявити викрадені книги, як повідомляється, допомогли 45 попередніх обшуків у Великій Британії, Румунії та Італії влітку 2019 року.

Наразі 13 осіб обвинувачено у цій справі, 12 із яких уже визнали вину.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.