У Білорусі затримали екскурсантів

Люди пішли на екскурсію по Могильову, а опинилися під арештом

Як повідомляє Белсат, ввечері 10 серпня в центрі Могильова відбувалася екскурсія під керівництвом сертифікованого гіда Алєга Дячкова.

Одночасно на інших вулицях відбувались протести проти фальсифікації виборів президента. Особливістю протестів є їх рухливість: учасники постійно переміщаються вулицями міст аби уникнути сутичок з міліцією чи ОМОНом.

У певний момент учасники вуличного протесту раптово перемістилися на пішохідну вулицю Ленінської, де відбувалася екскурсія. Раптово екіпіровані та озброєні силовики оточили екскурсантів. ОМОнівці затримали чоловіків, а жінок відпустили.

Жодні аргументи, що це екскурсія, а не акція протести не діяли.

 

Учасниця екскурсії Воля Семчанка детально описує затримання екскурсії:

"Ми зупинилися біля будинків на пішохідній вулиці Ленінській, і про них нам розповідав Алєг Дячков. Екскурсія відбувалася весело і позитивно, яскраво і абсолютно мирно. Жодних гасел, жодної символіки - нічого. Але закінчилася екскурсія сумно. Біля музею Бялиницького-Бірулі над нами завис дрон... Незабаром нас оточили і сказали: "Йдіть додому"... Пізніше ми з'ясували, що всі затримані екскурсанти опинилися в слідчому ізоляторі, їх сьогодні судитимуть".

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.