У Білорусі затримали екскурсантів

Люди пішли на екскурсію по Могильову, а опинилися під арештом

Як повідомляє Белсат, ввечері 10 серпня в центрі Могильова відбувалася екскурсія під керівництвом сертифікованого гіда Алєга Дячкова.

Одночасно на інших вулицях відбувались протести проти фальсифікації виборів президента. Особливістю протестів є їх рухливість: учасники постійно переміщаються вулицями міст аби уникнути сутичок з міліцією чи ОМОНом.

У певний момент учасники вуличного протесту раптово перемістилися на пішохідну вулицю Ленінської, де відбувалася екскурсія. Раптово екіпіровані та озброєні силовики оточили екскурсантів. ОМОнівці затримали чоловіків, а жінок відпустили.

Жодні аргументи, що це екскурсія, а не акція протести не діяли.

 

Учасниця екскурсії Воля Семчанка детально описує затримання екскурсії:

"Ми зупинилися біля будинків на пішохідній вулиці Ленінській, і про них нам розповідав Алєг Дячков. Екскурсія відбувалася весело і позитивно, яскраво і абсолютно мирно. Жодних гасел, жодної символіки - нічого. Але закінчилася екскурсія сумно. Біля музею Бялиницького-Бірулі над нами завис дрон... Незабаром нас оточили і сказали: "Йдіть додому"... Пізніше ми з'ясували, що всі затримані екскурсанти опинилися в слідчому ізоляторі, їх сьогодні судитимуть".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.