Будували дорогу – знайшли стародавні поселення

При будівництві дороги національного значення Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка виявлені три древні поселення та артефакти різних епох - від 4 тис. до н.е. до козацької доби

Як повідомляє Укрінформ, про це розповів начальник Дніпровської експедиції Охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко.

"У Петриківському районі Дніпропетровської області в межах будівництва дороги національного значення Дніпро - Царичанка - Кобеляки — Решетилівка були виявлені і повністю досліджені три поселення древніх жителів цього краю.

Загальний діапазон виявлених артефактів охоплює період від енеоліту (4 тис. до н.е.) до 18 століття. Тобто, ми маємо приклади культур ранніх слов'янських, пам'ятки середньовіччя, Київської Русі (коли на нашій території мешкали кочівники) і козацького періоду", - зазначив Тесленко.

За його словами, артефакти пройшли первинну обробку - їх очистили від землі, деякі частково склеїли, на них нанесено маркування. Археолог зазначив, що в основному в поселеннях було знайдено керамічний посуд. Зокрема, була знайдена середньовічна амфора, похоронна урна слов'янського періоду, а також сокира періоду фінального бронзового століття.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.