Будували дорогу – знайшли стародавні поселення

При будівництві дороги національного значення Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка виявлені три древні поселення та артефакти різних епох - від 4 тис. до н.е. до козацької доби

Як повідомляє Укрінформ, про це розповів начальник Дніпровської експедиції Охоронної археологічної служби України Дмитро Тесленко.

"У Петриківському районі Дніпропетровської області в межах будівництва дороги національного значення Дніпро - Царичанка - Кобеляки — Решетилівка були виявлені і повністю досліджені три поселення древніх жителів цього краю.

Загальний діапазон виявлених артефактів охоплює період від енеоліту (4 тис. до н.е.) до 18 століття. Тобто, ми маємо приклади культур ранніх слов'янських, пам'ятки середньовіччя, Київської Русі (коли на нашій території мешкали кочівники) і козацького періоду", - зазначив Тесленко.

За його словами, артефакти пройшли первинну обробку - їх очистили від землі, деякі частково склеїли, на них нанесено маркування. Археолог зазначив, що в основному в поселеннях було знайдено керамічний посуд. Зокрема, була знайдена середньовічна амфора, похоронна урна слов'янського періоду, а також сокира періоду фінального бронзового століття.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.