Спецпроект

Єрмак очолить робочу групу зі створення Меморіалу "Бабин Яр"

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак очолить робочу групу з координації будівництва меморіалу Голокосту "Бабин Яр" та підготовці до 80-ї річниці трагедії.

Про це РБК-Україна підтвердили в Офісі президента.

 
ФОТО: ОПУ

Раніше президент Володимир Зеленський під час відеоконференцію з представниками наглядової ради фонду "Меморіал Голокосту "Бабин Яр" підтримав ініціативу будівництва даного меморіалу.

За словами глави держави, важливо пам'ятати про українців, які мають високе звання "Праведника народів світу", які рятували євреїв під час Голокосту.

Рональд Лаудер, президент Всесвітнього єврейського конгресу, висловив думку, що майбутній меморіал повинен давати відвідувачам відповідь на питання, що таке антисемітизм, і привернути увагу всього світу до історії України.

Водночас, міністр закордонних справ і віце-канцлер Німеччини у 1998-2005 роках Йошка Фішер, теж брав участь в онлайн-дискусії, назвав метою проекту "просвіта та звернення до молодого покоління".


Читайте також: Бабин Яр. Музей жахів режисера Хржановського

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.