У Британії розкрили найбільшу загадку Стоунхенджа. ВІДЕО

Археологи з британського Університету Брайтона встановили конкретне місце походження каменів Стоунхенджа.

Про це повідомляє Independent.

 

"Археологи розгадали одну з найбільших загадок Стоунхенджа, а саме: конкретне місце походження найбільших каменів всесвітньовідомого доісторичного храму", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляться, донині археологи були переконані, що камені були доставлені будівельниками храму у 2 500 році до Р.Х. з району Мальборо Даунс або його околиць, від 25 до 40 км від Стоунхенджа.

Проте наразі вчені з Університету Брайтона встановили, що джерелом походження цих каменів є район на півдні селища Локерідж, графство Вілтшир, за 25 км від Стоунхенджа.

За словами археолога з Університету Редінга Кейті Вайтакер, будівельники обрали саме ці камені через їхній надзвичайно великий розмір та майже рівну поверхню.


Як відомо, Стоунхендж є мегалітом (кромлех), що складається з кількох кіл із велетенських (до 8,5 м висотою) каменів. Відомий у всьому світі монумент розташований в Англії на горбистій пустці поблизу міста Солсбері.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.