У Британії на аукціоні продають зображення музи Пікассо

У Лондоні на аукціоні продають картину художника Пабло Пікассо, на якій він зобразив свою музу — Марі-Терезу Вальтер.

Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Sotheby's.

 

Роботу продадуть 28 липня. Її оціночна вартість — 6—9 млн фунтів стерлінгів (7,4—11 мільйонів доларів).

Роботу Пікассо намалював у 1931 році вугільним олівцем і підписав "Жінка, що спить". Вважається, що вона присвячена Вальтер — саме у ці роки у неї був роман з художником. Ці стосунки надихнули Пікассо на створення безлічі полотен, малюнків і скульптур, які згодом назвали шедеврами.

Їхні стосунки почалися, коли Марі-Терезі було 17 років, а Пікассо — 45, він був у шлюбі та проживав зі своєю першою дружиною, російською балериною Ольгою Хохловою.

Портрет Пікассо зберігав до самої смерті, після чого він перейшов до його сина Бернарда. Нинішній власник купив роботу у 1986 році.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.