У Польщі натрапили на скелети дітей з монетами у роті

На південному сході Польщі робітники натрапили на скелети дітей з монетами у роті.

Під час дорожніх робіт знайшли 115 могил, передає НВ.

 

Багато монет датують правлінням польського короля Сигізмунда III Вази (1556-1632) та Іоанна II Казимира Вази, який був королем Польщі та Великим Князем Литовським з 1648 до 1668 року.

Традиція класти у поховання монети відома з давнини. У Греції вірили, що потрібно заплатити Харону, який перевозить душі у царство мертвих.

"З історичних джерел ми знаємо, що тут 1604 року вже була велика парафіяльна церква з садом, школою і кладовищем. Ймовірно, вона існувала вже з 1590 року", - розповіла археологиня Катаржина Олешок.

Усі тіла лежали головами на захід і руками по боках. Одна могила містить тіла 4 дітей. Вони лежали тісно, але не один на одному.

"Розташування скелетів, стан їх збереження показує, що знахідка є католицьким церковним кладовищем, про яке напевно подбали. Жодна могила не пошкоджена іншими. Мешканці точно знали, де у них могили, і дбали про них", — сказала Олешок.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.