У Польщі натрапили на скелети дітей з монетами у роті

На південному сході Польщі робітники натрапили на скелети дітей з монетами у роті.

Під час дорожніх робіт знайшли 115 могил, передає НВ.

 

Багато монет датують правлінням польського короля Сигізмунда III Вази (1556-1632) та Іоанна II Казимира Вази, який був королем Польщі та Великим Князем Литовським з 1648 до 1668 року.

Традиція класти у поховання монети відома з давнини. У Греції вірили, що потрібно заплатити Харону, який перевозить душі у царство мертвих.

"З історичних джерел ми знаємо, що тут 1604 року вже була велика парафіяльна церква з садом, школою і кладовищем. Ймовірно, вона існувала вже з 1590 року", - розповіла археологиня Катаржина Олешок.

Усі тіла лежали головами на захід і руками по боках. Одна могила містить тіла 4 дітей. Вони лежали тісно, але не один на одному.

"Розташування скелетів, стан їх збереження показує, що знахідка є католицьким церковним кладовищем, про яке напевно подбали. Жодна могила не пошкоджена іншими. Мешканці точно знали, де у них могили, і дбали про них", — сказала Олешок.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.