У Мексиці виявили найдавнішу споруду цивілізації майя. ВІДЕО

У одному із штатів Мексики вчені знайшли найдавнішу споруду епохи цивілізації майя.

Про це пише The Бабель із посиланням на The Guardian.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна

Знахідку виявили у штаті Табаско. Учені за допомогою лідара (метод дистанційного зондування) знайшли гігантську прямокутну платформу на узвишші, побудовану між 1000 і 800 роками до Р. Х.

Памʼятник під назвою Агуада-Фенікс (Aguada Fénix) має довжину 1 413 м, ширину — 399 м, висоту — від 10 до 15 м.

Фахівці звернули увагу, що платформа, на відміну від інших пірамід майя, зведених близько 1 500 років тому, була побудована не з каменю, а скоріше з глини, та, імовірно, використовувалася для масових ритуалів.

Учені також звернули увагу на відсутність на території платформи скульптур, які зображують людей з високим статусом.

Це говорить про те, що культура майя на цій ранній стадії розвитку була більш общинною, і лише пізніше зʼявилися соціальна нерівність та ієрархічне суспільство на чолі з королівською родиною.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.