На аукціоні в Парижі продали лист Ван Гога і Гогена, де описувались відвідини борделів

На аукціоні Drouot у Парижі продали лист, написаний художниками Вінсентом Ван Гогом і Полем Гогеном, у якому вони описували свої відвідини борделів.

Про це пише RFI.

 
ФОТО: AFP

Листа продали за €210 тисяч, його придбав Фонд Вінсента Ван Гога.

Художники написали його своєму другові, французькому живописцю Емілю Бернарду наприкінці 1888 року. У листі вони описували спільне проживання та роботу у французькому місті Арль.

Музей Ван Гога в Амстердамі, де листа виставлять наприкінці цього року, заявив, що це єдине листування, яке Ван Гог коли-небудь вів з іншим художником.

"Тепер щодо того, що вас зацікавить: ми влаштували кілька екскурсій по борделях і, ймовірно, будемо часто їздити туди на роботу", — написав Ван Гог.

"Наразі Гоген працює над зображенням кафе, яке я теж малював, але з фігурами, поміченими в борделях. Це обіцяє стати прекрасною роботою", — додав видатний художник.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.