США виступили проти фальсифікації Росією історії Другої світової війни

«Ми закликаємо Росію припинити робити самозвеличувальні заяви, засновані на навмисному перекручуванні історії. Ми солідарні з нашими європейськими партнерами і виступаємо проти фальсифікацій історії Росією», - заявив посол США в ОБСЄ Гілмор в своєму виступі 7 травня.

Про це повідомляє Голос Америки.

Фото 1939 року, радянський диктатор Сталін під час підписання пакту Молотова Ріббентропа
Фото 1939 року, радянський диктатор Сталін під час підписання пакту Молотова Ріббентропа

Реагуючи на коментар представника російської делегації в ОБСЄ, Гілмор нагадав, що попри надзвичайну пожертву радянський військових та цивільних, Друга світова війна почалась саме в 1939 році, коли Сталін та Гітлер уклали пакт, яким поділили Східну Європу на зони контрольовані нацистами та радянською владою.

Гілмор закликав пам'ятати повну історію Другої світової війни.

"Згадуючи повну історію Другої світової війни не можна забувати, що для багатьох народів Центральної та Східної Європи, на заміну нацистському гнобленню проти їх волі прийшли комуністичні репресії.

Для них благословення свободою, яке в Західній Європі святкували в 1945 році, не настало до 1989, 1990, або пізніше", - наголосив дипломат.

Для багатьох європейських країн 1945 рік став не роком повернення свободи, але початком майже 50 років гноблення Радянським Союзом.

Крім безперечного внеску радянських збройних сил у перемогу у Другій світовій війні, Гілмор закликав віддати належне ролі США, союзників та опору пригноблених народів.

Західні союзники та СРСР співпрацювали задля досягнення перемоги, нагадав посол.

Гілмор також вказав на роль ОБСЄ в збереженні миру в Європі впродовж 75 років: "Тут, в ОБСЄ, ми віддані захисту цього важко здобутого миру від всіх загроз народам регіону ОБСЄ.

Вшановуючи нашу спільну історію, необхідно продовжувати підтримувати мир та безпеку і захищати права людини, основоположні свободи та верховенство права, що є справді важливою місією ОБСЄ".

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.