АНОНС: Онлайн дискусія: «Війна, яка триває: трагедія та уроки Другої Світової війни у новій реальності»

Замах Росії проти України – це частина цієї війни, яка триває. Чи може путінська Росія узурпувати перемогу у Другій Світовій і знову переписати історію? Як зупинити ворожу агресію проти України, Європи, демократії і свободи? Чи здатні ми встановити справжній та остаточний мир у Європі?

Як повідомляє Київський Безпековий Форум про це йтиметься у спеціальній дискусії.

 

8 травня 1945 року нацистська Німеччина капітулювала перед силами союзників. У Другій Світовій війні загинуло від 8 до 10 мільйонів українців і українок.

75 років нас відділяє від дня перемоги над нацизмом. Але продовжується інша війна. Війна за волю народів і права людей. Війна за справедливий світовий лад. Війна проти новітнього імперіалізму і шовінізму.


Учасники розмови:

- Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви;

- Пані Вайра Віке-Фрейберґа, шостий Президент Латвійської Республіки;

- Пан Вітаутас Ландсберґіс, батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви;

- Пан Ян Томбінський, польський і європейський дипломат, глава Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках;

- Пан Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України у 2014-16 роках, засновник Фонду "Відкрий Україну";

- Пан Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році – модератор дискусії.


Час: 8 травня, п'ятниця, 15:00


Трянсляція буде доступною на наступних ресурсах:

YouTube Фонду "Відкрий Україну";

Facebook Арсенія Яценюка;

Facebook КБФ;

Сайті Фонду "Відкрий Україну";

Сайті КБФ.


Київський Безпековий Форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" Open Ukraine у 2007 році.

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.