Археологи презентують результати розкопок у Дунаївцях

29 травня відбудеться пресконференція, на якій археологи презентують результати розкопок поблизу міста Дунаївці Хмельницької області

 
http://ras.gov.ua/

Експедиція "Рятівної археологічної служби" проводить дослідження поблизу Дунаївців у Хмельницькій області. Роботи передують будівництву ІІІ-ої черги автомобільної дороги в обхід міста. Науковці вивчають багатошарове поселення Чаньків-1, на якому при попередньому обстеженні знайшли матеріали від епохи енеоліту до княжих часів. Зокрема, тут виявили старожитності трипільської та черняхівської культур.

Організатор: НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України.

Місце проведення: об'їзна дорога міста Дунаївці (на місці проведення археологічних розкопок).

Початок об 11.00

Учасники:

  • Олег Осаульчук - директор НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України
  • Олег Петраускас - керівник Дунаєвецької археологічної експедиції НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України
  • Сергій Шпаковський – заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельниького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, член ГО САУ
  • Володимир Захар'єв - дослідник поселення Чаньків -1, старший науковий співробітник відділу охорони пам'яток історії та культури ХОНМЦКМ, член ГО САУ
  • Наталія Барахтенко – директор Дунаєвецького районного історичного музею

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.