У Пересопниці створили реконструкцію давньоруського житла

Реконструйовану двохярусну житлову споруду із двома печами, «по чорному» та з димарем представили в культурно-археологічному центрі «Пересопниця»

 

У рамках року промоції культурної спадщини з кінця березня на території культурно-археологічного центру "Пересопниця" проводилось археологічне дослідження котловану житла XII-XIII століття. В ході цього створили реконструкцію житла заможного жителя літописної Пересопниці. Про це інформує Управління культури та туризму Рівненської ОДА.

Житло реконструйоване за археологічними та етнографічними матеріалами на місці колишнього будинку. Поєднує в собі зрубний підкліт із пічкою "по чорному" та каркасно-стовпову наземну конструкцію. Дах зробили за принципом гонту. Під час дослідження зафіксували ще одні рештки житла X століття.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.