У Франції археологи виявили незвичайне жіноче поховання. ФОТО

Дослідники з Національного інституту археологічних досліджень Франції виявили незвичайне жіноче поховання на сході країни.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на портал The History Blog.

 
ФОТО: The History Blog

"Археологи виявили пишне й багате жіноче поховання доби раннього залізного віку в містечку Сен-Вулбас на сході Франції", - йдеться у повідомленні.

 
ФОТО: The History Blog

Біля кісток літньої жінки знайшли також горщик. "Вона носила браслети на кожному зап'ясті, виготовлені з клею, зеленого скляного бісеру та дисків із мідного сплаву.

Пояс навколо її талії, ймовірно, зі шкіри, був прикритий напівсферичними шпильками з мідного сплаву і закріплений мідною пряжкою", - додали у повідомленні.

 
ФОТО: The History Blog

Вік цього поховання, на думку археологів, становить близько 2500 років.

 
ФОТО: The History Blog

Хоча ця гробниця просіла протягом століть, можна було відновити її первісну форму: прямокутна яма з тілом померлої в дерев'яній труні, яка була накрита 5 гладкими каменями.Збережені фрагменти дерева вказують, що труна була дубова.

 
ФОТО: The History Blog
 
ФОТО: The History Blog

Площа розкопок становить близького 1 гектара.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.