Мережа Район.in.ua запускає сайт про історію Волині

Видання Район.Історія публікуватиме історико-краєзнавчі матеріали

Видання Район.Історія, яке стало 28 сайтом мережі, публікуватиме краєзнавчі матеріали.

 

Колектив мав у планах відкрити проєкт, присвячений історичній тематиці, у другій половині 2020 року. Однак, нові обставини змусили редакцію поквапитися, аби аудиторія мережі Район.in.ua мала вдосталь цікавого контенту у період затяжного карантину.

"Район.in.ua – це не просто сайти, які публікують новини. Наші видання давно перетворилися на спільноти. Ми прагнемо, аби такою ж спільнотою став проєкт Район.Історія, де дослідники минувшини зустрінуться з її шанувальниками", – пояснює головна редакторка мережі Наталія Пахайчук.

Перший етап запуску сайту – це публікація архівних матеріалів про історію Волині, які виходили на усіх сайтах Район.in.ua впродовж п'яти років її існування. Уже доступні публікації за 2015-2016 роки, а також найсвіжіші доробки журналістів та дописувачів мережі.

Повний архів буде доступний упродовж тижня. В майбутньому видання покликане стати майданчиком для дискусій, ресурсом, який підіймає непрості питання і пояснює складні явища.

"Ми запрошуємо до співпраці та діалогу з читачами і професійних істориків, і краєзнавців-аматорів, і журналістів, які спеціалізуються на історичних темах", - розповіла Наталія Пахайчук.

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.