Спецпроект

Меморіал Голокосту “Бабин Яр” запускає ініціативу “Лист праведнику”

Благодійний фонд “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” запускає ініціативу “Лист праведнику”. Фонд доставляє необхідні речі та продукти праведникам народів світу з України та пропонує усім охочим підтримати їх в час вимушеної ізоляції і написати листа.

На сайті фонду babynyar.org можна обрати людину, яка надихає, та написати їй листа на remember@babynyar.org з темою ЛИСТ ПРАВЕДНИКУ. Фонд передасть листи адресатам разом з необхідними речами та продуктами.

 

"У найтемніші часи ці люди виявили найвищу благородність, ризикуючи своїм життям задля життя іншого. Саме завдяки таким вчинкам ми досі віримо у людяність.

У період самоізоляції їм буде дуже приємно почути теплі слова і знати, що про них пам'ятають. Ми хочемо підтримати праведників усім необхідним в такий складний час", — зазначає директор фонду Максим Яковер.


ДОВІДКА. Праведники народів світу (The Righteous Among the Nations) — почесне звання ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму "Яд Вашем", що надається тим, хто рятував євреїв під час нацистської окупації Європи в період Другої Світової війни.

З понад 2634 праведників з України на цей момент в живих залишилося кілька десятків.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.