Створено англомовний ютуб-канал про історію України

Історик та журналіст Едуард Андрющенко створив ютуб-канал KGB files для англомовної аудиторії

На ютубі появився канал англійською мовою про історію України радянської доби.

Едуард Андрющенко – дослідник архівів радянських спецслужб розповідає:

"Вже майже 2 роки я регулярно буваю в архіві СБУ, знаходжу там різні історії та пишу про них статті. За цей час накопичилася чимала кількість сканів та фото документів, десятки тисяч файлів.

Там є безліч історій, які не тягнуть на окрему статтю, але якими все одно кортить поділитися з людьми.

Спочатку я викладав документи у фб, потім торік завів телеграм, який несподівано для мене непогано розкрутився".

Телеграмканал KGB files має версії українською та російською мовами. Його сукупно читають понад 11 тисячі підписників.

"Потім помітив, що інтерес до радянських спецслужб та їхніх архівів є і в західної аудиторії. А от тематичного продукту англійською мовою, зокрема на тому ж ютубі, мало.

І подумав - чому б не спробувати розповідати ці історії у форматі відеоблогу англійською?" - говорить автор ютуб-каналу.

Перше відео на каналі уже готове. Тривають зйомки другого відео – про Чорнобиль.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.