Відбулась театралізована онлайн екскурсія «Легендарний Лучеськ».

У Луцьку у вівторок, 14 квітня, відбулась театралізована он-лайн екскурсія «Легендарний Лучеськ»

Захід організував луцький актор Дмитро Безвербний.

"Ви ще не гуляли цікавим Луцьком разом з привидом Станіслава Хрустеля? Тоді, ми йдемо до вас! У вівторок, 14 квітня, о 18.00 розпочнеться театралізована онлайн-екскурсія "Легендарний Лучеськ". Старий добрий Хрустель трохи розкаже вам неймовірних оповідок, трохи цікавих історичних фактів, трохи почитає віршів, трохи покаже цікавих міських локацій… Ну і, звісно, все це буде з інтерактивом!", – йшлося в анонсі.

 

Як зауважив Дмитро Безвербний, за період карантину він підготував багато нового матеріалу.

Посилання для перегляду екскурсії доступне на Facebook-сторінці гіда.

Дати заснування Української академії наук: яка правильна?

Виглядає дивно, але факт: існує різнобій у позначенні точної дати створення Національної академії наук України. Перша дата – це 14 листопада 1918 року. Друга дата – це 27 листопада 1918 року. То ж яка дата – справжня? Відколи ми маємо вести відлік Академії?

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.