Земля могла бути “водним світом” три мільярди років тому – вчені

Науковці знайшли докази того, що Земля була покрита глобальним океаном, який перетворив планету на “водний світ” більше 3 мільярдів років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Характерні хімічні сліди були виявлені на древній частині океанічної кори, які вказують на те, що планета колись була позбавлена континентів, наймасивніших частин суші на Землі", - йдеться у повідомленні.

Босвелл Вінг з Університету Колорадо в Боулдері і його колишній постдокторант Бенджамін Джонсон, який працює в Університеті штату Айова, запустили проєкт, щоб відкрити новий шлях у дебатах про те, як могла виглядати давня Земля.

"Земля у ранній період без континентів, що зароджуються, можливо нагадувала "водний світ", що створювало значну перешкоду для появи та еволюції життя на Землі, яке у свою чергу не виключає можливого її існування в інших місцях", - пишуть вчені у науковому журналі Nature Geoscience.

Саме дослідження проходило на геологічній місцевості під назвою Панорама, що розташовується на північному заході Австралії, де океанічна плита морського дна, якій налічується 3,2 мільярда років, була перевернутою назовні.

Всередині цієї давньої кори містяться хімічні підказки про морську воду, яка в той час покривала Землю. Вчені були зосереджені на дослідженні різних видів кисню, які морська вода принесла у земну кору.

Якщо результати цього дослідження у майбутньому знайдуть підтвердження, то це допоможе дослідникам перевірити свої теорії щодо того, де і як на Землі з'явилися перші одноклітинні організми. Також це дасть змогу з'ясувати чи можуть існувати інші світи, придатні для життя.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.