Google оцифрує понад 100 тисяч книг. Доступ до них буде безкоштовним

Google встановив партнерські відносини з бельгійським містом Антверпен для оцифрування понад 100 000 книг, які були видані у XVI—XIX століттях.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на портал Neowin.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна

Книги для оцифрування будуть надходити з музею Плантена-Моретуса (Музейний заклад у місті Антверпен з бібліотекою та історичними друкарськими експонатами XVI ст. Належить до Світової спадщини ЮНЕСКО) і Бібліотеки Хендріка, яка також знаходиться у Антверпені.

Музей Плантена-Моретуса подарує для оцифрування понад 32 тисячі книг. Крім того, бібліотека Хендріка надасть понад 60 тисяч творів, що загалом приведе до оцифрування понад 100 000 книг. Усі ці видання будуть доступні будь-якій людині через Google Books.

Книги почнуть оцифровувати у 2021 році і вони стануть доступними поступово протягом наступних років. Google очікує, що весь процес діджиталізації займе 3 роки.

Після того, як книги оцифрують, вони будуть доступні не тільки в цифровому вигляді, але й весь текст буде доступний для пошуку.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.