Археологи знайшли китаянку IX ст. поховану разом з ослами для гри в поло

Археологи виявили, що знатна жінка з Імперського Китаю так любила грати в поло на віслюках, що її поховали разом з ними, щоб вона могла займатися спортом в загробному житті.

Дослідження надає перший матеріальний доказ поло на віслюках в Імперському Китаї, яке раніше було відомо лише з історичних текстів. Це також проливає світло на роль ослів в житті жінок з високим статусом в цей період, повідомляє "НВ" із посиланням на EurekAlert.

 
ФОТО: Washington University in St. Louis

Дослідники виявили кістки трьох ослів в могилі Цуй Ши, дворянки, яка померла у 878 році в Сіані, Китай. Дослідники стверджують, що присутність решток тварин у похованні багатої жінки було несподіванкою.

"Віслюки були першими в'ючними тваринами, паровими двигунами свого часу в Африці і Західній Євразії, але ми майже нічого не знаємо про їх використання в Східній Азії.

Віслюки, поховані в гробниці династії Тан в Сіані, надали першу і дуже рідкісну можливість зрозуміти роль ослів в східно-азіатських суспільствах", — сказала Фіона Маршалл, археолог з Департаменту антропології. Вона допомогла вивчити кістки тварин, знайдені в могилі Цуй Ши.

"У такої жінки, як Цуй Ши, не було причин використовувати осла", — сказав провідний автор роботи Сонгмі Ху з Академії археології Шеньсі.

Дослідники провели радіовуглецеве датування і проаналізували розмір та характер напружень і деформацій на кістках ослів з могили Цуй Ши. Їх результати показують, що ці маленькі і активні осли використовувалися для гри в поло.

Поло, як вважають, бере свій початок в Ірані. Тим не менш, цей вид спорту процвітав за часів династії Тан, яка правила Китаєм з 618 по 907 роки.

За цей час поло стало улюбленим видом спорту королівських і шляхетських родин, а імператор використовував змагання з поло для вибору генералів. Зокрема, чоловік Цуй Ши, на ім'я Бао Гао, був призначений генералом за перемогу в матчі.

Проте, спорт був небезпечним, коли грали на великих конях, навіть один імператор загинув під час гри. Таким чином, деякі дворяни воліли грати в осляче поло.

З огляду на те, що тварин зазвичай включали в поховання для використання в загробному житті, присутність ослів в могилі Цуй Ши дозволило дослідникам зробити висновок, що вона хотіла продовжувати займатися своїм улюбленим видом спорту після смерті.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.