У Шотландії натрапили на бункер "таємної армії" Черчилля. ФОТО

На півдні Шотландії під час санітарної вирубки дерев у лісі робітники виявили секретний бункер часів Другої світової війни.

Це був секретний притулок, повідомляє Газета.UA із посиланням на BBC News.

Світлина ілюстративна
Світлина ілюстративна
ФОТО: FLS/ALAN BRABY

Історики вважають, що це бункер використовувався в якості бази для одного з таємних допоміжних підрозділів, які називали "секретної армією Черчилля". Ці партизанські загони формували на випадок повномасштабного вторгнення Німеччини у Британію.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

У загони набирали місцевих жителів, які добре знали околиці. Вони мали проводити диверсії в тилу ворога.

"Це відкриття дає нам уявлення про один з найбільш секретних підрозділів, які діяли під час Другої світової війни. Такі бункери знаходять вкрай рідко, так як їх місце розташування завжди трималося в секреті. Більшість з них за минулі роки були загублені або поховані під землею", - каже археолог Метт Річі.

 
ФОТО: FLS/AOC ARCHAEOLOGY

Згідно з архівними даними, бункер був призначений для семи чоловік. Вони були озброєні револьверами, автоматами, снайперською гвинтівкою і вибухівкою. У самому бункері археологи нічого не знайшли.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.