Археологи сподіваються знайти залишки третьої лінії оборони Львова ХV ст.

Впродовж останніх двох тижнів археологи працюють на одній з ділянок в центральній частині Львова – поблизу театру опери та балету, де проводиться реконструкція фонтану.

Про це інформує Гал-Інфо із посиланням на прес-службу Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба".

 

"Попри те, що сучасний проспект Свободи неодноразово зазнавав змін, сподіваємось, що нам вдасться натрапити на цікаві знахідки. Передусім йдеться про можливість дослідити залишки третьої лінії оборони Львова, яку спорудили вкінці XV-XVI ст.

Вона простягалась паралельно до укріплень першої і другої ліній, оточуючи середмістя. Це була система невеликих бастіонів, об'єднаних куртинами, перед якими була заводнена фоса. Її спорудили для протидії вогню ворожої артилерії середніх калібрів." - йдеться у повідомленні.

Найближче місце, де було виявлено фрагмент ескарпу третьої лінії, – відтинок дороги між вулицями П. Дорошенка та П. Беринди (нині у дорожньому покритті тут можна побачити трасування). Дослідження проводились в 2004 р під керівництвом Володимира Шишака.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.