Мінкульт вважає недоцільним передачу останків Миколи Кузнєцова у Росію

Міністерство культури, молоді та спорту України вважає недоцільною ексгумацію останків агента НКВД Миколи Кузнєцова та передачу їх у Росію. Родичі хочуть перепоховати агента у Єкатеринбурзі.

Про це йдеться у відповіді Мінкультури на офіційний лист Львівської міської ради, яку оприлюднив 10 березня заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, повідомляє Zaxid.net

Могила Миколи Кузнєцова у Львові
Могила Миколи Кузнєцова у Львові

У листі Мінкультури, зокрема, зазначається, що в умовах війни з Росією передача останків Миколи Кузнєцова може мати негативні наслідки.

"В умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти з державою-агресором, у тому числі пов'язані з історичним минулим, є небажаним, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки.

Тому розгляд питання ексгумації і передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова на даний час є недоцільним і передчасним", – йдеться в офіційному листі Міністерства культури.

 

Нагадуємо, що останки Кузнєцова планували передати його племінниці Маргариті Брюхановій. Родичі хочуть перепоховати агента НКВД у Єкатеринбурзі. Однак Львівська міська рада відмовилась віддавати родичам Кузнєцова його останки.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.