В Україні вперше на аукціоні продаватимуть репліку літака УГА. ФОТО

22 березня 2020 року у Львові відбудеться Перший благодійний аукціон на підтримку проєктів Міжнародного фонду Івана Франка.

Про це повідомляється на сайті фонду.

 
Фото: frankoprize.com.ua

Серед лотів, виставлених на аукціон, є цікавий експонат – репліка літака Першої світової війни моделі "Альбатрос" - реквізит з кінофільму "Інший Франко".

У стрічці, яка вийде на широкий екран цієї осені, літак позначений бортовим номером LVGC-15960, пілотом якого був Петро Франко – летун ескадрильї Української галицької армії, що брав участь у повітряному бою з поляками. Вартість лоту поки не розголошують.

 
Фото: frankoprize.com.ua

Ліцитатором аукціону буде заслужена артистка України Ірма Вітовська. З повним списком лотів можна ознайомитися за посиланням.

Як повідомили організатори, захід благословив Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський — предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав і передав для аукціону спеціальний лот – ікону Святого Миколая Чудотворця.

До уваги гостей вечора представлено музично-поетичну композицію за поезією Івана Франка "Зів'яле листя" – театралізоване дійство "Щоденник душевного стану" у виконанні народного артиста України Богдана Козака, акторів Першого українського театру – заслуженої артистки України Олени Крилової та Лесі Шкап'як. Організатори також підготували "тихий" аукціон та лотерею з подарунками від партнерів заходу.

На завершення відбудеться Благодійний прийом від друзів Міжнародного фонду Івана Франка з нагоди 104-ї річниці від дня номінування Івана Франка на Нобелівську премію у 1916 році.

Усі виручені кошти будуть спрямовані на підтримку всеукраїнського учнівського конкурсу "Стежками Каменяра" та наповнення преміального фонду Міжнародної премії імені Івана Франка.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.