Назвали переможців всеукраїнського рейтингу “Книжка року-2019”

У КМДА нагородили переможців ХХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019».

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

 

Найкращих авторів 2019-го року обрали у номінаціях: "Хрестоматія", "Красне письменство", "Софія", "Минувщина", "Обрії", "Візитівка", "Дитяче свято". А також вручили премію "Нонфікшн", відзнаку "Видавничий імідж року" та Гран-прі.

Переможцями рейтингу стали:


МИНУВШИНА

Номінація "Популярні видання / історична белетристика": Тіна Пересунько "Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского мира". Місія капели Олександра Кошиця (1919–1924)" (Інститут української історіографії НАНУ).

Номінація "Дослідження, документи": "Василь Липківський. Вибрані твори. У 6-ти томах" (Українські пропілеї; Інститут української історіографії та джерелознавства НАНУ).

Номінація "Біографії і мемуари": Оксана Гайова, Михайло Перун "На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький" (Апріорі).


ОБРІЇ

Номінація "Публіцистика / сучасні мемуари": Андрій Котлярчук "Добровольці. Доба героїв" (Мистецтво).

Номінація "Бізнес / економіка / успіх": Андрій Яніцький, Грехем Стек "Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України" (Брайт Букс).

Номінація "Науково-популярна література": Дерек Томсон "Хітмейкери. Наука популярності та змагання за увагу" (Yakaboo publishing); Деніел Еверет "Походження мови. Як ми навчилися говорити" (Наш формат).

Номінація "Спеціальна література / довідкові видання": "Звичаї нашого роду. Страви української кухні" (Ґенеза).


СОФІЯ

Номінація "Філософія / антропологія / психологія": Станіслав Комарек "Чоловік як еволюційна інновація?" (Апріорі); Станіслав Ґроф "Психологія майбутнього" (Terra Incognita).

Номінація "Життєписи": Френсіс Фукуяма "Політичний порядок і політичний занепад. У двох томах" (Наш Формат).


ХРЕСТОМАТІЯ

Номінація "Художня класика": Марк Аврелій "Наодинці з собою"; Гесіод "Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла"; Овідій" Любовні елегії. Мистецтво кохання. Метаморфози" (Апріорі).

Номінація "Життєписи": Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КҐБ УРСР (Віват).

Номінація "Літературознавство / критика": Леонід Ушкалов "Моя Шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання" (Дух і Літера).


ДИТЯЧЕ СВЯТО

Номінація "Книжки для малечі та молодших школярів": Галина Малик, Грася Олійко "Піратський маршрут" (Видавництво Старого Лева).

Номінація "Твори для школярів середніх класів": Микола Гоголь "Пропала грамота" (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Номінація "Підліткова та юнацька література": Гелен Дельфорж "Мама" (Nebo Booklab Publishing).

Номінація "Пізнавальна та розвиваюча книга": Леонід Ушкалов "Сковорода від А до Я" (Видавництво Старого Лева).


ВІЗИТІВКА

Номінація "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки": Володимир Панченко "Сонячний годинник" (Темпора); Тетяна Водотика "Почесні громадяни міста Києва 1872-1917" (Варто).

Номінація "Архітектура / театр, кіно / мистецтвознавча есеїстика / спеціальні дослідження": Василь Косів "Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989" (Родовід).

Номінація "Малярство / фотографія / пластика": Артур Рудзицький "Ілюстратор "Кобзаря" Василь Седляр та його доба" (Мистецтво); Діана Клочко "65 українських шедеврів. Визнані й неявні" (ArtHuss).


КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО

Номінація "Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія": Марія Матіос "Букова земля" (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Номінація "Сучасна зарубіжна проза / есеїстика / драматургія": Міленко Єргович "Жертвам сниться велика воєнна перемога" (Комора).

Номінація "Жанрова література": Василь Шкляр "Характерник" (КСД); Юрій Винничук "Арканум", "Нічний репортер" (Фоліо).

Номінація "Поезія": Тарас Федюк "Цеглина"(Богдан).


Лауреатами премії "Нон-фікшн" стали дві книжки: Діана Клочко "65 українських шедеврів. Визнані й неявні" (фіналіст) і Костянтин Родик "Сізіф ХХ. Книжка vs. політика" (лауреат).


Гран-прі конкурсу отримала книжка Василя Косева "Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989" (Родовід).


Відзнаку "Видавничий імідж року" здобуло видавництво "Наш Формат".

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.