В Англії знайшли "братську могилу" з жертвами глобальної епідемії. ФОТО

В Англії археологи виявили масову могилу жертв глобальної епідемії чуми, відомої як Чорна смерть. Масова могила розташована в абатстві Торнтон в графстві Лінкольншир.

Поховання, в якому знайдені останки 48 чоловік, є найбільшим серед подібних могил у сільській місцевості. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на CNN.

 
Фото: Cambridge University

Всі жертви епідемії, включаючи 21 дитину віком від року до 17 років, були поховані протягом декількох днів, при цьому кожне тіло було обгорнуте в саван і лежить окремо згідно з церковним обрядом.

Аналіз ДНК, виділеної з зубів, підтвердив, що загиблі були заражені чумною паличкою Yersinia pestis.

Дослідники вважають, що хворі втекли з перенаселених міст і переповнених лікарень, однак це не врятувало їх від смерті в лікарні при абатстві.

 
Фото: Cambridge University

Чорна смерть забрала життя майже половини населення в Англії між 1348 і 1349 роками, тому відомо про безліч великих масових поховань того часу, що знаходилися в межах середньовічних міст. Однак археологи вперше виявили таку велику братську могилу, що відноситься до сільської громади.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.