МКМС почало підготовку до реставрації костьолу Святого Миколая у Києві

Міністерство культури, молоді та спорту розпочало підготовку до реставраційних робіт у костьолі Святого Миколая у Києві, в якому розміщений Національний будинок органної та камерної музики.

Про це повідомив міністр Володимир Бородянський у Telegram, передає Укрінформ.

 

"МКМС почало підготовку до початку реставраційних робіт, яких потребує пам'ятка архітектури національного значення – споруда костьолу Святого Миколая, де розташовано Національний будинок органної та камерної музики України", - зазначив він.

За словами міністра, загалом на реставрацію фасадів у Державному бюджеті на 2020 рік заплановано близько 50 млн грн.

Бородянський підкреслив, що МКМС пріоритезувало видатки для реставраційних робіт, зокрема з урахуванням стану об'єкту, який потребує негайної реставрації.

Раніше заступник міністра культури, молоді та спорту Світлана Фоменко повідомляла, що МКМС виділить 114 млн грн на реставрацію кількох архітектурних об'єктів в Україні, які перебувають у передаварійному або вже в аварійному стані.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.