"Нотр-Дам не врятований". Склепіння стелі собору може обвалитися

Ризик того, що склепіння стелі Нотр-Даму, де у квітні 2019 року сталася пожежа, може обвалитися, існує.

Про це заявив військовий генерал, уповноважений французьким урядом координувати реконструкцію собору Паризької Богоматері Жан-Луї Джорджлін, пише ТСН із посиланням на AP.

 

За його словами, саме тому говорять, що пам'ятка Парижа все ще перебуває у небезпеці. "Нотр-Дам не врятований, тому що попереду надзвичайно важливий крок – зняти будівельні риштування, побудовані навколо шпиля перед пожежею", - сказав він.

Наразі реконструкторам не відомий фактичний стан склепінь собору. Їх потрібно оглянути і зняти щебінь, який залишився на них після пожежі. "Це дуже важка робота, яку ми розпочали", - повідомив Джорджлін.

За його словами, наразі не відомо, як будуть перебудовувати шпиль та дах: чи буде це каркас з дерева, металу чи бетону.

Нагадуємо, що 15 квітня на даху собору Нотр-Дам сталася масштабна пожежа. У результаті було знищено шпиль собору. Водночас багато культурних, історичних та духовних пам'яток вдалося врятувати.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.