Імператор і таємна кімната. У палаці Нерона виявили приховану підземну камеру. ФОТО

Під час реставрації палацу римського імператора Нерона вчені знайшли камеру, яка була прихована близько двох тисяч років.

Про це повідомляє видання "НВ" із посиланням на Science alert.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Камера являє собою велику підземну кімнату, прикрашену фресками, що зображають як справжніх, так і міфічних істот.

Так звану Кімнату Сфінкса виявили зовсім випадково, у процесі реставрації палацу, названого Domus Aurea, або "Золотим будинком".

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Він побудований після Великої римської пожежі, котра розорила місто протягом дев'яти днів у 64 році після Р.Х., палац був розкішною будівлею, що складався з 300 кімнат, розташованих на пагорбах Пфальц, Есквілін, Оппіан і Келіан.

Розкопки і реставрація цієї будівлі є постійним проектом археологічного парку Колізею. Археологи працювали в сусідній кімнаті, коли вони знайшли Кімнату Сфінкса.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Вони піднялися на риштування й увімкнули яскраве світло, яке їм потрібно для роботи — і тоді побачили отвір у кутку, а через нього ще одну кімнату.

Велика частина кімнати все ще заповнена пилюкою, що покриває частини стін і ділянки фрески.

 
Фото: Parco archeologico del Colosseo

Нині відкрито деякі фрески, на яких зображені птахи і водні істоти, а також воїн, озброєний луком, щитом і мечем.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.