Спецпроект

Головний рабин України закликає Яд Вашем присвоїти А. Шептицькому почесне звання "Праведника народів світу"

Головний рабин України Моше Реувен Азман надіслав листа до Яд Вашем, Меморіального комплексу історії Голокосту, з проханням напередодні Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту і 75-річчя визволення табору смерті Аушвіц допомогти у відновленні історичної справедливості по відношенню до Митрополита Андрея Шептицького та присвоїти йому почесне звання «Праведника народів світу».

Про він повідомив на сторінці своєї спільноти у Facebook.

 
Фото: Facebook / Chief rabbi of Ukraine

Свою позицію Головний рабин підтримує тим історичним фактом, що у часи Голокосту на території Західної України Андрей Шептицький врятував більш як 150 єврейських дітей, яких за його наказом переховували у монастирях.

"Мій обов'язок як Головного рабина Києва та України і глибоке переконання як людини в тому, щоб підняти свій голос на захист великого гуманіста і друга єврейсткого народу Андрея Шептицького", - завершує своє послання пан Азман.

Читайте також:

Справу визнання митрополита Андрея Шептицького Праведником Народів Світу можуть розглянути повторно

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.