У Британії на території школи розкопали цвинтар заможних людей. ФОТО

Археологи розкопали давньоримське кладовище на місці будівництва нової школи у містечку Сомертон, Велика Британія. Останки 50 людей датують між 43–410 роками після Р.Х.

Предмети у похованнях засвідчують велике багатство та статус небіжчиків, повідомляє Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Прямокутні могили викладали камінням та накривали кам'яними плитами. Це було дороговартісним та рідкісним типом поховання у римській Британії.

Поруч із скелетами знайшли кераміку, ювелірні вироби, артефакти з кісток, ймовірно, руків'я кинджалів. В середині одного з горщиків знайшли курячу кістку – залишки поховального ритуалу.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Маленькі цвяхи, що залишились біля ніг, свідчили про наявність взуття. Положення голови однієї жінки вказувало, що під її голову підкладали подушку.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Дослідники переконані, що всі люди жили та працювали на сусідній римській віллі. Археологи нещодавно знайшли її надвірну прибудову.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР