Археологи знайшли палац майя, якому понад тисяча років

Мексиканські вчені знайшли раніше невідомий палац цивілізації майя.

Про це повідомляє ВВС.

Залишки будівлі висотою шість метрів, довжиною 55 метрів і шириною 15 метрів були виявлені під час розкопок на місці стародавнього міста Кулуба на півострові Юкатан.

Науковці переконані, що палац використовували протягом двох історичних епох, починаючи з VII століття нашої ери.

У Національному інституті антропології та історії Мексики вважають, що палац, ймовірно, використовувався протягом двох періодів історії мая - спочатку з VII по IX століття нашої ери, а потім з середини IX по XI століття.

Дослідники також вивчають чотири інших будівлі в цьому районі, зокрема вівтар, рештки двох житлових будинків і круглу споруду, яка, ймовірно, є піччю.

"Ця робота - лише початок, адже ми знайшли одну з найбільш об'ємних структур, але ж є й інші", - цитує агентство Reuters Альфредо Барреру, археолога з Національного інституту антропології та історії.

Є побоювання, що знахідка може постраждати від впливу сонця і вітру, тому природоохоронці розглядають ідею засадити лісом археологічну зону Кулуби поблизу популярного карибського курорту Канкун.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.