Влада Франції викупить знайдену на кухні картину за 24 мільйони євро

Роботу Чімабуе знайшли у будинку літньої жінки у місті Комп'єнь в 90 км на північ від Парижа. Вона висіла над плитою на кухні.

Про це повідомляє УНІАН.

 
ФОТО: REUTERS

Французька влада заборонила вивозити з країни картину "Осміяння Христа" флорентійського живописця Чімабуе.

Полотно знайшла на своїй кухні літня француженка, після чого воно пішло з молотка за 24 млн євро. Тепер французькій владі потрібно знайти гроші, щоб викупити картину.

Як йдеться в заяві міністерства культури Франції, його голова за рекомендацією комісії з національного надбання заборонив експорт картини на термін до 30 місяців.

Міністерство за цей час планує зібрати 24 млн євро і викупити роботу, щоб повісити її поруч з іншою картиною Чімабуе в Луврі.


Довідка. "Осміяння Христа" - шедевр періоду проторенесансу. Її автор, художник, відомий під псевдонімом Чімабуе ("Бикоголовий"), вважається одним з найважливіших живописців того періоду. Картина імовірно була написана в 1280-х роках.


"Осміяння Христа", невелика картина розміром 20,3 на 28,5 см, була виявлена аукціоністкою Філоменою Вульф, яка приїхала в Комп'єнь, щоб провести інвентаризацію будинку.

Господиня дому, жінка старша 90 років, переїхала в будинок престарілих, а сам будинок передбачалося виставити на продаж, спочатку описавши всі речі в ньому. Зробити це повинна була Філомена Вульф.

Вульф помітила роботу над плитою недалеко від входу у вітальню. Господиня думала, що робота Чімабуе – це російська ікона, яка потемніла від часу. Будинок вже проданий.

"У мене був тиждень на те, щоб розсортувати його вміст і все винести, - розповіла Вульф в інтерв'ю французьким ЗМІ. - Мені потрібно було звільнити місце в графіку, інакше все б викинули".

Експерти з Парижа встановили, що це справжня робота, і полотно виставили на аукціон. Ім'я покупця не назвали, але французькі ЗМІ пишуть, що картину купили двоє колекціонерів італійського ренесансу, які живуть у США.


Довідка. Чімабуе був першим італійським художником, який відійшов від формального "візантійського" стилю живопису в бік реалізму. Неважко зрозуміти, чому власники картини прийняли її за ікону – як і іконописці,

Чімабуе писав на золочених дерев'яних дошках. Чімабуе, як вважається, був учителем Джотто ді Бондоне, ще одного основоположника проторенесансу.

"Осміяння Христа" - складова частина більш великої роботи з восьми сцен, що зображують страсті Христові. Таких частин вціліло три, дві зберігаються в національних галереях в Лондоні і Нью-Йорку.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.