АНОНС: «Розсекречені». Презентація онлайн-курсу про роботу з архівами КҐБ

Онлайн-курс «Розсекречені» детально розповідає, як розібратися з документами комуністичних спецслужб. Під час презентації експерти та розробники розкажуть про зміст курс та специфіку навчання, а також поділяться інсайтами створення освітнього міні-серіалу.

Центр досліджень визвольного руху спільно зі студією онлайн-освіти EdEra презентують результати річної роботи над матеріалом, який має полегшити життя для журналістів, дослідників та всіх охочих знайти інформацію у відкритих архівах КҐБ. 

 

Курс розповідає про те:

*з чого починати архівний пошук та як підготуватися до походу в архів;

*які є типи архівних документів;

*як верифікувати інформацію, отриману з протоколів допитів;

*як розібратися у двох десятках типів агентів спецслужб

та багато іншого. 


Окрім цього курс пропонує анімовані архівні історії, конспекти з посиланнями на корисні джерела, копії-ілюстрації архівних документів, про які йдеться, інтерв'ю з гарвардськими істориками про роботу з архівними джерелами, а також документальні ігри в агентів. 


Реєстрація на онлайн-курс за посиланням. 


Участь у презентації візьмуть:

Володимир Бірчак — головний експерт онлайн-курсу та автор навчальних матеріалів, керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху;

Юлія Лисенко — менеджерка курсу, студія онлайн-освіти EdEra;

Андрій Когут — директор Галузевого державного архіву СБУ;

Анатолій Хромов — голова Державної архівної служби України;

Олександр Сушко — директор Міжнародного фонду "Відродження";

Едуард Андрющенко — журналіст, автор кількох десятків матеріалів на основі документів з архівів КҐБ, автор Телеграм-каналу "KGBfiles", учасник проекту Центру досліджень визвольного руху "Deconstruction. Архіви КҐБ для медіа" (2018).


Модерує: Анна Олійник — директорка Центру досліджень визвольного руху, координаторка проекту від ЦДВР. 


Час: 26 грудня, четвер, 18:30


Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 2 (2-й поверх Будинку Профспілок)


Вхід на презентацію вільний.
Подія у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/570080240512295/ 


Контакт: history@cdvr.org.ua


Онлайн-курс "Розсекречені" по роботі з архівами КҐБ підготовлений Центром досліджень визвольного руху спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Нагадуємо, що 8 квітня 2015 року Верховна Рада України проголосувала за "декомунізаційний пакет" законів. Один з них відкриває доступ до архівів комуністичних спецслужб в Україні. Щоб попрацювати з документами, потрібні лише заява та паспорт. Більше про те, як почати роботу з архівами КҐБ, читайте у посібнику "Архіви КҐБ для медіа".  

Більше 25 тисяч оцифрованих архівних документів, доступних для завантаження у високій якості, шукайте на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.