Маніфест засновника сучасних Олімпійських ігор продали за майже $9 млн

Оригінальний олімпійський маніфест, що описує основи сучасних ігор, побив світовий рекорд найдорожчого спортивного памʼятного предмета, проданого на аукціоні.

Його оцінили в 8,8 млн доларів, пише The Бабель із посиланням на The Guardian.

 
ФОТО: Sotheby's

Експерти очікували, що товар буде проданий за суму до $1 млн, але троє міжнародних покупців влаштували справжнє протистояння і протягом 12 хвилин торгувалися за лот.

Олімпійський маніфест, написаний засновником Міжнародного олімпійського комітету Пʼєром де Кубертеном у 1892 році, захищав відродження давньогрецьких ігор і передував дебюту змагання через чотири роки в Афінах.

"Сьогоднішній рекордний результат є підтвердженням поглядів Пʼєра де Кубертена понад століття тому і поваги, з якою досі проводяться Олімпійські ігри. Це моя найвища ціна на трибуні за більш ніж три десятиліття на Sothebyʼs", — заявив старший спеціаліст аукціону Sothebyʼs Селбі Кіффер.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.