У Польщі в посилці з Києва виявлено меч бронзової доби

Артефакт знайшли представники Краєвої податкової адміністрації регіону Підкарпаття.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Старовинний меч Бронзової доби
Старовинний меч Бронзової доби

Під час контролю посилок з-за кордону співробітники Краєвої податкової адміністрації в місті Дембиця виявили вісім фрагментів меча бронзової доби. Вони знаходилися у відправленому в Києві пакунку. За оцінкою фахівців, це дуже цінна знахідка.

Як повідомила речниця Краєвої податкової адміністрації в Ряшеві Едита Хабовська, згідно з декларацією відправника, там мали бути елементи оздоблення інтер'єру, яких вартість оцінено в 50 гривень (приблизно 8 злотих). Посилка мала потрапити до одержувача в Чехії.

Проте, під час обшуку польські служби знайшли незвичайні елементи, старанно загорнуті у захисну фольгу, щоб уникнути їх пошкодження. Виявилося, що вони є частиною меча довжиною майже 50 сантиметрів, який має ознаки археологічної пам'ятки.

Представники Воєводського управління охорони пам'яток підтвердили цінність меча-кинджала, який походить з епохи бронзи (2300 – 700 до Р.Х.). За словами фахівців, на його оригінальній оздобленій поверхні є сильні пошкодження, які виникли нещодавно, найімовірніше під час викопування.

Точну вартість предмета встановлять після детальної експертизи в Національному інституті спадщини. Далі справою займатиметься Підкарпатське митно-податкове управління в Перемишлі.


Довідково. 2018 року співробітники Краєвої податкової адміністрації виявили на польсько-українських контрольно-пропускних пунктах у Підкарпатському воєводстві 611 спроб контрабанди предметів, які мають історичну цінність. Серед них – жетони з особистим номером військових, біноклі, шапки, солдатські фляги, медалі, багнети та годинники.

Як повідомила представниця Краєвої податкової адміністрації в Ряшеві Едита Хабовська, привезення до країн Європейського Союзу предметів, що є історичними пам'ятками, відбувається без жодних додаткових документів.

Проте, якщо їх ввозять з країн, котрі не належать до ЄС, такий об'єкт необхідно задекларувати в митному відділенні, щоб він був охоплений відповідною митною процедурою.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР