У Берліні невідомі відкрили могилу високопоставленого офіцера СС Гейдріха

У Берліні невідомі розкрили могилу обергрупенфюрера СС і генерала поліції Третього Рейху Рейнхарда Гейдріха, якого вбили чеські та словацькі бійці Опору в 1942 році.

Як повідомляє The Бабель із посиланням на BBC, працівники кладовища виявили факт розкриття могили 12 грудня. Поліція встановила, що кістки нациста не чіпали. Мотиви зловмисників поки невідомі. Поліція встановлює причетних і розслідує справу за статтею про осквернення могили.

Рейнхард Гейдріх
Рейнхард Гейдріх

Відомо, що надгробна табличка на похованні була відсутня. Після закінчення Другої світової війни союзники прибрали написи та таблички з могил високопоставлених нацистів, щоб вони не стали місцями паломництва для прихильників нацизму.


Довідково.
Гейдріх був головою Головного управління безпеки рейху під керівництвом лідера СС Генріха Гіммлера і причетний до розробки плану Голокосту.

Вважається, що Гейдріх сподівався згодом очолити нацистську Німеччину, але в травні 1942 року він був вбитий під час операції "Антропоїд" і похований з почестями в Берліні.

Операції "Антропоїд". Два члени чехословацького Опору — словак Йозеф Габчик і чех Ян Кубіш — влаштували засідку на автомобіль Гейдріха. Габчик підбіг до автомобіля і спробував впритул розстріляти нациста, але його пістолет-кулемет заклинило, після чого Кубіш кинув в авто гранату. Гейдріх і його водій отримали смертельні поранення. При вибуху також постраждали сам Габчик і випадкова перехожа.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.