У Львові до відкриття готують Музей міста. ВІДЕО

Музей міста планують відкрии у Львові в 2020 році.

Про це пише zaxid.net.

 

Музей буде розташований на площі Ринок у підвалах Ратуші. Зараз там триває ремонт, приміщення готують до того, щоби приймати відвідувачів і розміщувати там експозиції.

Музей міста не матиме постійної експозиції. Там по черзі презентуватимуть виставки на різні теми, пов'язані зі Львовом.

"Функція музею міста або інструменти, які він буде використовувати – це будуть змінні виставки. Це буде простір змінних виставок, довготривалих. Це будуть не такі короткотермінові виставки.

По суті, ми не будемо мати постійної експозиції. Щоразу ми будемо піднімати нові теми, пов'язані з містом", – розповіла начальниця відділу "Музей міста" Львівської міськради Тетяна Бей.

Кураторська група вже підготувала концепцію першої експозиції. Вона буде присвячена дитинству.

"Ми вирішили спробувати зрозуміти, якщо мова йде взагалі про пізнання міського простору, коли ж діти і як починають самостійно освоювати міський простір.

Тобто настає якийсь момент, коли дитина вже не мусить ходити, може не ходити за ручку з батьками, і їй дозволено самостійно вийти за межі двору", – додала учасниця кураторської групи проекту Наталія Дзюбенко.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.