Спецпроект

На Netflix з'явилися всі епізоди серіалу про Івана Дем'янюка

Американський стрімінговий сервіс 4 листопада опублікував документальний міні-серіал "Диявол по сусідству" (The Devil Next Door), присвячений справі Івана Дем'янюка.

Підписники Netxlix можуть побачити всі 5 епізодів: "Диявол живе у Клівленді", "Кошмар у Треблінці", "Змова", "Перед шибеницею" та "Фінальний поворот". Тривалість кожного - 44-52 хвилини. 

 

До стрічки увійшли кадри судових процесів, інтерв'ю з їхніми учасниками та родичами Дем'янюка.

Судячи з відгуків, серіал не дає однозначної відповіді на головне питання резонансного процесу: чи є однією людиною кат "Іван Грозний" та Іван Дем'янюк?

"Однак, виробники документальної стрічки намагалися тримати себе максимально відстороненими від прийняття рішення. Це жодним чином не означає, що вони не показували більш тих, хто вижив (під час Голокосту - ІП), або сперечалися щодо їхніх вимог справедливості.

Але документальний фільм дійсно проводить чітку межу між прагненням справедливості та розп'яттям невинної людини лише для того, щоб це відповідає меті. 

...

Але тут маєте кусючу невизначеність. Якщо Джон (Дем'янюк) був Іваном Грозним, чи він отримав те, на що заслужив? А якщо не був, чи страждав він за чужий злочин?" - йдеться у рецензії на сайті The Cinemaholic.

"Але The Devil Next Door не лише про суд проти Джона Дем'янюка, але й дискусія щодо того, чи ту людину екстрадували прокурори", - пише Деніел Харт в огляді для сайту "ReadySteadyCut".

Станом на вечір 5 листопада стрічка має високу оцінку користувачів сайту IMDb - 7,8 балів з 10.

Єдиний на цей момент користувацький відгук на IMDb виглядає наступним чином: "Це неймовірно потужний, охолоджуючий та шокуючий, добре складений документальний фільм. Це дуже тривожно, але треба дивитися".

Іван Дем'янюк народися у 1920 році на Вінничині. Під час Другої світової служив у Червоній армії, у 1942-му пораненим потрапив у полон, де згодився служити "добровільним помічником".

1951 року виїхав до США, працював на автомобільному заводі в Огайо. Він отримав американське громадянство, але був його позбавлений у 2004-му.

Дем'янюк провів 8 років під вартою в Ізраїлі у 80-х роках. 20 років тому його було засуджено до смерті в Ізраїлі за злочини в таборі "Треблінка", але той вирок було скасовано після того, як з'явилися нові докази, які підтвердили причетність до цих злочинів іншої людини. Помер Іван Дем'янюк у Німеччнині в 2012 році.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.