Нацбанк випустив монету "Казимир Малевич"

Українська пам'ятна монета "Казимир Малевич" увішла в офіційний обіг 5 листопада.

Про це повідомив сайт НБУ.

 

На аверсі зображений портрет знаменитого художника. На аверсі - квадратне художнє полотно.

"Присвячена художнику, одному із засновників супрематизму, визначному теоретику авангардного мистецтва, педагогу – Казимиру Севериновичу Малевичу.

Уродженець Києва, який початкову художню освіту здобув у Київській рисувальній школі М. Мурашка, Казимир Малевич став одним із найвпливовіших художників ХХ ст., викладав у мистецьких навчальних закладах Москви, Вітебська, Петербурга, Києва.

Його послідовниками стали українські та німецькі конструктивісти, американські мінімалісти, французькі абстракціоністи", - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Монета має номінал 2 гривні. Метал - найзильбер. Діаметр - 31 мм. 

Планується випустити 35 тисяч примірників. Придбати монету можна за 41 гривню.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.