У Києві молодика судитимуть за демонстрацію свастики в торговому центрі

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно хлопця, який влаштував трансляцію зображення нацистскьої символіки в столичному торговому центрі.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Інцидент стався 16 лютого 2019 року в ТЦ Gorodok Gallery на проспекті Степана Бандери.

 

На сходах центру за допомогою LED-підсвічування демонструвалася реклама. Через помилку в комп'ютері пароль до системи керування рекламою опинився на моніторі.

Цим скористався 17-річний відвідувач центру. За допомогою програми "TeamViewer" він зі свого телефону отримав доступ до системи трансляції реклами. Молодик завантажив у систему фото із зображенням нацистської свастики.

Це зображення якийсь час демонструвалося відвідувачам, доки охоронці не відімкнули живлення системи комп'ютера.

Виник скандал, після якого правоохоронці вирахували винуватця інциденту.

"За результатами розслідування неповнолітньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України, тобто у поширенні, а також публічному використанні символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму", - повідомляють у прокуратурі.

Санкція статті передбачає обмеження або позбавленням волі терміном до п'яти років, з конфіскацією майна або без неї.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.