У Франції обікрали знаменитий середньовічний собор. ФОТО

В ніч на понеділок, 4 листопада, невідомі протаранили автомобілем вхідні двері в середньовічний Олоронський собор на півдні Франції, та обікрали його.

Про це повідомляє Міжнародне радіо Франції з посиланням на радіо France Bleu Béarn.

 

Троє зловмисників приблизно о другій годині ночі на автомобілі протаранили бічні вхідні двері в собор. За попередніми даними, на капот машини вони прикріпили стовбур дерева.

 
larepubliquedespyrenees.fr, Gildas Boënnec

Увірвавшись всередину, вони спиляли ланцюг, що захищав скарби собору. Було вкрадено вироби з дорогоцінних металів, які використовуються на літургії (потири, дароносиці і інші предмети). Деякі цінні речі були розбиті і залишені в соборі.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

"Ці скарби безцінні", - зазначив мер міста Ерве Люкберей.

Крадії втекли з місця злочину. Вранці в понеділок їх продовжували розшукувати.

 
LAREPUBLIQUEDESPYRENEES.FR, GILDAS BOËNNEC

Довідка. Олоронський кафедральний собор Святої Марії входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1998 року. Це один з етапів на знаменитій паломницької дорозі до ймовірної могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела.

Собор вже переживав пожежі в XIII-XIV століттях, був пограбований в XVI столітті в ході релігійних воєн. Його відновлювали і добудовували аж до середини XVII століття, а потім реставрували.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.