Спецпроект

Викладач канадського університету назвав Голодомор "міфом". Студенти вимагають його звільнити

Українська студентська спілка Університету Альберти (Едмонтон, Канада) вимагає від керівництва закладу звільнити асистента підготовчого відділу Дугала Макдональда за "антиукраїнську мову ворожнечі та заперечення Голодомору"

Відповідна заява опублікована на сторінці УСС.

 
Дугал Макдональд
Dougal MacDonalD, facebook

Причиною обурення студентів-українців послугував допис викладача у Facebook, зроблений 27 листопада. Макдональд у пості критикує владу Канади (уряд Джастіна Трюдо) та провінції Альберта за вшанування пам'яті жертв Голодомору.

Сам Голодомор він називає брехнею та антирадянським міфом, який створили нацисти, а в роки Холодної війни підтримували ЦРУ та британська розвідка. Допис МакДональда був зроблений з налаштуваннями "лише для друзів", але його скріншоти додані у пост УСС.

 
Фрагмент посту Макдональда

Вимоги українців підтримав Студентський союз університету Альберти.

"Ми закликаємо доктора (тут неточність - насправді він не має докторського ступеня - ред.) Макдональда відкликати свої заяви або піти у відставку. На знак солідарності з Українською студентською спілкою (USS) ми також закликаємо університет Альберти засудити вислови доктора Макдональда" - йдеться у заяві на сайті організації.

Проти Макдональда виступила і Єврейська федерація Едмонтона.

"Безвідповідально і нечесно вважати, що Голодомору не було. Цей тип ревізіонізму небезпечний, і ми рішуче засуджуємо його.

Мільйони українців вмирали від голоду через смертельну політику Сталіна. Це факт. Ми солідарні з нашими друзями в українській громаді щодо цього абсурдного заперечення історії", - повідомляє сторінка організації.

На якій саме галузі знань спеціалізується Макдональд як викладач, невідомо. Відомостей про його наукову діяльність знайти в мережі не вдалося.

Судячи зі сторінки у Facebook, він є активістом Марксистсько-ленінської партії Канади та підтримує чинну владу Куби, Венесуели та Сирії.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.