Італійська поліція розкрила велику мережу "чорних археологів". ВІДЕО

Італійські карабінери за допомогою Європолу та Євроюсту провели у листопаді масштабну операцію проти банди, яка протягом кількох років займалася незаконними археологічними розкопками в Калабрії на півдні країни.

Про це пише "Німецька хвиля".

 

В Італії, Великобританії, Німеччини, Франції та Сербії проведені 80 обшуків і 23 арешти, повідомив Корпус карабінерів в Римі. Операція була здійснена спільно з європейськими відомствами Європол і Євроюст.

У свою чергу міністр культури Італії Даріо Франческіні повідомив про успішне завершення великої операції з боротьби з переправленням незаконно добутих археологічних знахідок з Калабрії в Північну Італію і за кордон.

За даними Європолу та Євроюсту, було вилучено близько 10 тисяч археологічних об'єктів, а також матеріали, що використовуються для незаконних розкопок.

Ватажками банди вважаються два чоловіки з провінції Кротоні в віці 59 і 30 років. Як передбачається, на протязі багатьох років вони керували пошуками археологічних артефактів і розкопками, які велися, в числі іншого, за допомогою екскаваторів і детекторів металу.

Таким чином на чорний ринок потрапляло велике число старовинних ваз, ламп, статуеток, монет і прикрас. Вартість тільки конфіскованих предметів оцінюється в два мільйони євро.

За даними Reuters, в числі розграбованих контрабандистами археологічних пам'яток були поселення V-IV століть до нашої ери. Карабінери стежили за бандою з травня 2017 року з використанням дронів, а також прослуховування і відеоспостереження.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.