Італійська поліція розкрила велику мережу "чорних археологів". ВІДЕО

Італійські карабінери за допомогою Європолу та Євроюсту провели у листопаді масштабну операцію проти банди, яка протягом кількох років займалася незаконними археологічними розкопками в Калабрії на півдні країни.

Про це пише "Німецька хвиля".

 

В Італії, Великобританії, Німеччини, Франції та Сербії проведені 80 обшуків і 23 арешти, повідомив Корпус карабінерів в Римі. Операція була здійснена спільно з європейськими відомствами Європол і Євроюст.

У свою чергу міністр культури Італії Даріо Франческіні повідомив про успішне завершення великої операції з боротьби з переправленням незаконно добутих археологічних знахідок з Калабрії в Північну Італію і за кордон.

За даними Європолу та Євроюсту, було вилучено близько 10 тисяч археологічних об'єктів, а також матеріали, що використовуються для незаконних розкопок.

Ватажками банди вважаються два чоловіки з провінції Кротоні в віці 59 і 30 років. Як передбачається, на протязі багатьох років вони керували пошуками археологічних артефактів і розкопками, які велися, в числі іншого, за допомогою екскаваторів і детекторів металу.

Таким чином на чорний ринок потрапляло велике число старовинних ваз, ламп, статуеток, монет і прикрас. Вартість тільки конфіскованих предметів оцінюється в два мільйони євро.

За даними Reuters, в числі розграбованих контрабандистами археологічних пам'яток були поселення V-IV століть до нашої ери. Карабінери стежили за бандою з травня 2017 року з використанням дронів, а також прослуховування і відеоспостереження.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.