У Сибіру знайшли тіло "цуценяти", якому 18 тисяч років

Дослідники намагаються з'ясувати вид "цуценяти", якому близько 18 тисяч років. Вчені досі не можуть із впевненістю сказати, це вовк чи собака.

Про це повідомляє ВВС.

Відомо, що тварині, на момент смерті було 2 місяці. Тіло добре зберіглося, бо перебувало у сибірській вічній мерзлоті.

 
LOVE DALEN

Цуценяті дали прізвисько Догор, що в перекладі з якутської мови означає "друг".

Метод секвенування ДНК дозволив з'ясувати, що йому близько 18 тисяч років, але не дав змоги визначити, до якого виду він належить - так само, як і встановити причину його смерті.

Дослідник Дейв Стентон зі шведського Центру палеогенетики у розмові з CNN не виключив, що цуценя може бути представником виду, який є спільним предком вовка і собаки.

 
SERGEY FEDOROV

Ще один дослідник того ж центру, Лав Дален у своєму твіттері написав, що Догор - це "можливо, найстаріший собака, якого коли-небудь знаходили".

Вважається, що собаки - нащадки вовків, які в якийсь момент виділилися в окремий вид. Але питання про те, коли саме це сталося, досі є предметом суперечок.

 
SERGEY FEDOROV

У дослідженні, оприлюдненому у 2017 році, озвучується думка, що одомашнення вовка відбулося від 20 до 40 тисяч років тому.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.