В Одесі з'явився свій відділ УІНП, який очолив ветеран російсько-української війни

В Одесі починає свою роботу Південний відділ Українського інституту національної пам'яті.

Про це повідомляє кореспондент Depo.Одеса.

Сергій Гуцалюк
Сергій Гуцалюк

Посаду начальника Південного міжрегіонального відділу Управління реалізації політики національної пам'яті в регіонах Українського інституту національної пам'яті отримав одеський майданівець, отаман "Чорноморського гайдамацького з'єднання" та ветеран АТО Сергій Гуцалюк.

За його словами, південне представництво об'єднає в собі Одеську, Миколаївську, Херсонську області та Крим.

"У вати, сєпарів та інших істерика буде, почнуть на мене скарги строчити", – сміється Гуцалюк.

Презентація УІНП в Одесі запланована на 29-30 листопада у бібліотеці Грушевського під гаслом "Робимо історію популярною!". На жителів та гостей перлини Причорномор'я чекають лекції істориків, кінопоказ та презентації видань.

 

Зокрема, одеситам представлять настільні ігри "Українська революція" і "УПА – відповідь нескореного народу", брошуру "2014: початок російсько-української війни", книги "Дівчата зрізають коси", "Майдан від першої особи. Регіональний вимір" (1,2 частина), "Люди сірої зони" (про російську анексію і репресії в Криму), "По той бік себе" (про психотравми як наслідок Голодомору). Завершаться заходи вечіркою.

"Ми прагнемо довести, що історія може бути цікавою. Адже історія України – це не тільки плачі і втрати. Ми впевнені: її можна споживати без брому й нафталіну. І хочемо, щоби вона була доступною та зрозумілою кожному. Тож запрошуємо відвідати заходи Українського інституту національної пам'яті в Одесі. Вхід вільний", – зазначив Гуцалюк.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.