У Перу виявили майже 150 нових малюнків Наска. ФОТО

Цю знахідку зробили японські вчені за допомогою штучного інтелекту.

Вчені з Японії скористалися технологією штучного інтелекту і змогли виявити майже 150 нових геогліфів на плато Наска в Перу – повідомляє NHK.

 
Фото: NHK

"Група японських вчених, яка проводить дослідження плато Наска в Перу, виявила 143 нових геогліфи. Про це оголосила група вчених з університету Ямагата на чолі з професором Масато Сакаї", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що знайдені геогліфи (нанесені на землю геометричні або фігурні візерунки) представляють собою зображення людей, птахів, тварин – в тому числі кішок.

Вчені повідомили, що для аналізу отриманих даних вони використовували технологію штучного інтелекту, розроблену однієї з компаній, що працює в сфері інформаційних технологій.

 
Фото: ЕРА

Довідка. Наска – пустельне плато і плита літосфери на південному узбережжі Перу. Крім того так називають археологічну культуру, що процвітала в період між 500 р. до Р.Х. і 500 р. після Р.Х.

Можливо, саме вони і створили знамениті лінії Наска (геогліфи Наски), церемоніальне місто Кауачі і систему підземних акведуків, які функціонують до сих пір.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.